Henkilöstö

Työplussassa työskentelee noin 120 henkilöä, joihin kuuluu lääkäreitä, hoitajia, fysioterapeutteja ja psykologeja. Lisäksi meillä on töissä sihteereitä ja hallintohenkilöstöä.

Ahlvik Ingegerd

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2881

Sähköposti: ingegerd.ahlvik@tyoplus.fi

Pietarsaari

Alatalo Anu

Työfysioterapeutti

Puh. 040 806 8171

Sähköposti: anu.alatalo@tyoplus.fi

Kokkola

Annala Tiina

Työterveyshoitaja

Puh. 040 804 2303

Sähköposti: tiina.annala@tyoplus.fi

Kannus

Anttila Minna

Työterveyshoitaja

Puh. 040 804 5305

Sähköposti: minna.anttila@tyoplus.fi

Perho, Tunkkari

Aspvik Linda

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2884

Sähköposti: linda.aspvik@tyoplus.fi

Pietarsaari

Back Maria

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7361

Sähköposti: maria.back@tyoplus.fi

Pietarsaari

Biskop Belinda

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: belinda.biskop@tyoplus.fi

Kokkola

Björk Thomas

Toimitusjohtaja

Puh. 040 806 8499

Sähköposti: thomas.bjork@tyoplus.fi

Kokkola, Pietarsaari

Brännström Marit

Työterveyshoitaja

Puh. 040 804 5303

Sähköposti: marit.brannstrom@tyoplus.fi

Tunkkari

Byström Karolina

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: karolina.bystrom@tyoplus.fi

Tunkkari

Eismont Natalia

Työterveyshuollon erikoislääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: natalia.eismont@tyoplus.fi

Kokkola

Eklund Susanna

Työterveyshuollon sihteeri, perhevapaalla

Pietarsaari

Engström-Ahlvik Corinne

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7361

Sähköposti: corinne.engstrom-ahlvik@tyoplus.fi

Pietarsaari

Erikson Alexandra

Työfysioterapeutti

Puh. 040 488 2890

Sähköposti: alexandra.erikson@tyoplus.fi

Pietarsaari

Eriksson Caroline

Terveydenhoitaja

Puh. 040 488 2899

Sähköposti: caroline.eriksson@tyoplus.fi

Pietarsaari

Finnholm Margareta

Sairasvastaanoton lääkäri

Puh. 06 828 7361

Sähköposti: margareta.finnholm@tyoplus.fi

Pietarsaari

Grundvall Åsa

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2883

Sähköposti: asa.grundvall@tyoplus.fi

Pietarsaari

Gustafsson-Tuhkunen Carita

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8164

Sähköposti: carita.gustafsson-tuhkunen@tyoplus.fi

Kokkola

Hakala Sari

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: sari.hakala@tyoplus.fi

Kokkola

Hanhikoski Marjo

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: marjo.hanhikoski@tyoplus.fi

Kokkola

Hanhikoski Riikka

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8166

Sähköposti: riikka.hanhikoski@tyoplus.fi

Kokkola

Hansén Heidi

Terveydenhoitaja

Puh. 040 806 8069

Sähköposti: heidi.hansen@tyoplus.fi

Tunkkari

Hassel Gita

Asiakkuuspäällikkö

Puh. 040 660 2869

Sähköposti: gita.hassel@tyoplus.fi

Kokkola, Pietarsaari

Hautaluoma Hanna

Työterveyshoitaja

Puh. 040 670 5777

Sähköposti: hanna.hautaluoma@tyoplus.fi

Kannus

Hedman Carina

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2897

Sähköposti: carina.hedman@tyoplus.fi

Pietarsaari

Hellman Alex

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: alex.hellman@tyoplus.fi

Kokkola, Kruunupyy

Hellsten Linda

Vastaava työterveyspsykologi, perhevapaalla

Kokkola

Hietaniemi Mervi

Työfysioterapeutti

Puh. 040 804 2305

Sähköposti: mervi.hietaniemi@tyoplus.fi

Toholampi

Holmström Annika

Terveydenhoitaja

Puh. 040 806 5491

Sähköposti: annika.holmstrom@tyoplus.fi

Pietarsaari

Holopainen Lisa

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: lisa.holopainen@tyoplus.fi

Kokkola

Häggblom Johanna

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: johanna.haggblom@tyoplus.fi

Kokkola, Port Tower, Teerijärvi

Häggqvist Anna

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: anna.haggqvist@tyoplus.fi

Pietarsaari

Ianchine Andrei

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: andrei.ianchine@tyoplus.fi

Pietarsaari

Jokinen Heikki

Liikuntalääketieteen erikoislääkäri

Puh.  06 828 7360

Sähköposti: heikki.jokinen@tyoplus.fi

Kokkola

Jylhä Virpi

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: virpi.jylha@tyoplus.fi

Kokkola

Järvi Paula

Terveydenhoitaja

Puh. 06 828 7459

Sähköposti: paula.jarvi@tyoplus.fi

Kokkola

Järvinen Marjaana

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2872

Sähköposti: marjaana.jarvinen@tyoplus.fi

Port Tower

Kallinen Sari

Työfysioterapeutti

Puh. 040 806 8175

Sähköposti: sari.kallinen@tyoplus.fi

Kokkola

Karvonen Pirjo

Työterveyshuollon erikoislääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: pirjo.karvonen@tyoplus.fi

Pietarsaari

Ketoja Anne

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7361

Sähköposti: anne.ketoja@tyoplus.fi

Pietarsaari

Kiiskilä Henna

Työfysioterapeutti, perhevapaalla

Kokkola

Koppinen Marika

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 5387

Sähköposti: marika.koppinen@tyoplus.fi

Kokkola

Korpela Pauli

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: pauli.korpela@tyoplus.fi

Kannus, Toholampi, Tunkkari

Kronqvist Johanna

Palvelupäällikkö

Puh. 040 806 8157

Sähköposti: johanna.kronqvist@tyoplus.fi

Kokkola

Kulla-Scheuche Maria

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2886

Sähköposti: maria.kulla-scheuche@tyoplus.fi

Pietarsaari

Kupari Annika

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 5353

Sähköposti: annika.kupari@tyoplus.fi

Pietarsaari

Kuusela Kaija

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8159

Sähköposti: kaija.kuusela@tyoplus.fi

Kokkola

Kuutti Anna

Hallintosihteeri

Puh. 040 806 8169

Sähköposti: anna.kuutti@tyoplus.fi

Kokkola

Käkelä Pertti

Jalkaterapeutti

Puh. 06 828 7360

Pietarsaari, Port Tower

Kärnä-Knutar Tiina

Taloussihteeri

Puh. 040 806 5403

Sähköposti: tiina.karna-knutar@tyoplus.fi

Kokkola

Lahtinen Chatarina

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2898

Sähköposti: chatarina.lahtinen@tyoplus.fi

Pietarsaari

Lahtinen Matti

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: matti.lahtinen@tyoplus.fi

Kokkola

Lampa Anna

Työfysioterapeutti, perhevapaalla

Pietarsaari

Landén Pernilla

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: pernilla.landen@tyoplus.fi

Pietarsaari

Lappalainen Päivi

Työterveyshoitaja

Puh. 044 730 7974

Sähköposti: paivi.lappalainen@tyoplus.fi

Port Tower

Lappi Jonna

Työterveyshoitaja

Puh. 040 804 2302

Sähköposti: jonna.lappi@tyoplus.fi

Kannus

Liedes Sarianne

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8180

Sähköposti: sarianne.liedes@tyoplus.fi

Tunkkari

Liedes Taru

Terveydenhoitaja

Puh. 06 828 7459

Sähköposti: taru.liedes@tyoplus.fi

Kokkola

Lilja Markku

Lääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: markku.lilja@tyoplus.fi

Perho, Tunkkari

Liljekvist Anna

Työterveyshoitaja, perhevapaalla

Pietarsaari

Lindborg Maria

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2887

Sähköposti: maria.lindborg@tyoplus.fi

Uusikaarlepyy

Luomaranta Jouni

Työterveyshuollon erikoislääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: jouni.luomaranta@tyoplus.fi

Kokkola, Port Tower, Tunkkari

Lönnqvist Charlotta

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2888

Sähköposti: charlotta.lonnqvist@tyoplus.fi

Pietarsaari

Madi Lea

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: lea.madi@tyoplus.fi

Kokkola

Madi Nassim

Sairaanhoitotiimin ylilääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: nassim.madi@tyoplus.fi

Kokkola

Malviniemi Sari

Työfysioterapeutti

Puh. 040 806 8173

Sähköposti: sari.malviniemi@tyoplus.fi

Kokkola

Marttila Maarit

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8163

Sähköposti: maarit.marttila@tyoplus.fi

Kokkola

Mutka Sampo

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: sampo.mutka@tyoplus.fi

Kannus, Kokkola, Tunkkari

Myllymäki Kaisa

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8165

Sähköposti: kaisa.myllymaki@tyoplus.fi

Kokkola

Mänty Anni

Työfysioterapeutti, perhevapaalla

Kokkola

Mäntylä Tiina

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8161

Sähköposti: tiina.mantyla@tyoplus.fi

Kokkola

Nikula Joonas

Työterveyshuoltoon erikoistuva lääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: joonas.nikula@tyoplus.fi

Kannus, Kokkola

Niskala Leena

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: leena.niskala@tyoplus.fi

Kannus

Niva Markku

Työterveyshuoltoon erikoistuva lääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: markku.niva@tyoplus.fi

Kannus, Kokkola

Nuri Zarpadshah

Kardiologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: zarpadshah.nuri@tyoplus.fi

Pietarsaari

Nygren Maria

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8155

Sähköposti: maria.nygren@tyoplus.fi

Kokkola

Nygård Karoliina

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8162

Sähköposti: karoliina.nygard@tyoplus.fi

Kokkola

Nygård Matts-Erik

Sairasvastaanoton lääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: matts-erik.nygard@tyoplus.fi

Pietarsaari

Nyman Janica

Työterveyshoitaja

Puh. 040 147 8912

Sähköposti: janica.nyman@tyoplus.fi

Uusikaarlepyy

Nymark Conny

Työfysioterapeutti

Puh. 040 488 2894

Sähköposti: conny.nymark@tyoplus.fi

Pietarsaari

Ojanperä Hanna

Palvelupäällikkö

Puh. 040 488 2879

Sähköposti: hanna.ojanpera@tyoplus.fi

Pietarsaari

Ollila Jaana

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: jaana.ollila@tyoplus.fi

Kokkola

Orava Päivi

Työterveyshoitaja

Puh. 040 804 4302

Sähköposti: paivi.orava@tyoplus.fi

Toholampi

Paananen Anna

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8072

Sähköposti: anna.paananen@tyoplus.fi

Port Tower

Paloneva Outi

Lääketieteellinen johtaja

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: outi.paloneva@tyoplus.fi

Kokkola

Pekkarinen Kirsti

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: kirsti.pekkarinen@tyoplus.fi

Kokkola

Peltola Sirpa

Palvelupäällikkö

Puh. 040 804 5304

Sähköposti: sirpa.peltola@tyoplus.fi

Tunkkari

Pesola Pasi

Työfysioterapeutti

Puh. 040 725 3232

Sähköposti: pasi.pesola@tyoplus.fi

Teerijärvi, Tunkkari

Ranta-Ylitalo Tanja

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 5450

Sähköposti: tanja.ranta-ylitalo@tyoplus.fi

Kokkola

Rintala Heidi

Palvelujohtaja

Puh. 040 806 8158

Sähköposti: heidi.rintala@tyoplus.fi

Kokkola

Rissanen Riina

Työterveyslääkäri, opintovapaalla

Kokkola

Sandkulla Tuija

Talouspäällikkö

Puh. 040 806 8168

Sähköposti: tuija.sandkulla@tyoplus.fi

Kokkola

Siermala Josefin

Työterveyshoitaja, perhevapaalla

Kokkola

Siirilä Milla

Työterveyshoitaja, perhevapaalla

Kokkola

Sillanpää Eivor

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: eivor.sillanpaa@tyoplus.fi

Kokkola

Sippola Kirsti

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: kirsti.sippola@tyoplus.fi

Kokkola

Stenhäll Karin

Sosiaalialan asiantuntija

Puh. 06 828 7360

Kokkola, Pietarsaari

Sundström Eva

Kirjanpitäjä

Puh. 040 660 4687

Sähköposti: eva.sundstrom@tyoplus.fi

Kokkola

Tolonen Kaisa

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8455

Sähköposti: kaisa.tolonen@tyoplus.fi

Kokkola

Tornikoski Raili

Työterveyshuollon sihteeri/Tietosuojavastaava

Puh. 040 806 5402

Sähköposti: raili.tornikoski@tyoplus.fi

Kokkola

Urpilainen Tarja

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: tarja.urpilainen@tyoplus.fi

Kokkola

Uusitalo Hanna-Maria

Työfysioterapeutti, perhevapaalla

Kannus

Vanhakangas Pia

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: pia.vanhakangas@tyoplus.fi

Kokkola

Vidjeskog Pernilla

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7361

Sähköposti: pernilla.widjeskog@tyoplus.fi

Teerijärvi

Virkkala Susanna

Työterveyshoitaja

Puh. 040 806 8033

Sähköposti: susanna.virkkala@tyoplus.fi

Kokkola

Välikangas Anu

Työterveyshoitaja

Puh. 040 804 4301

Sähköposti: anu.valikangas@tyoplus.fi

Toholampi

Välisaari Leila

Työterveyshuollon sihteeri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: leila.valisaari@tyoplus.fi

Port Tower

Westerling-Nylund Mikaela

Työterveyslääkäri

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: mikaela.westerling-nylund@tyoplus.fi

Pietarsaari

Wikström Marita

Työfysioterapeutti

Puh. 040 806 8174

Sähköposti: marita.wikstrom@tyoplus.fi

Kokkola

Witting Henna

Työfysioterapeutti, perhevapaalla

Kokkola, Kruunupyy, Teerijärvi

Witting-Haldin Christin

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2863

Sähköposti: christin.witting-haldin@tyoplus.fi

Kruunupyy

Witting-Vidjeskog Susanne

Työterveyshoitaja

Puh.  040 488 2866

Sähköposti: susanne.witting-vidjeskog@tyoplus.fi

Teerijärvi

Åbacka Mikaela

Työterveyspsykologi

Puh. 06 828 7360

Sähköposti: mikaela.abacka@tyoplus.fi

Pietarsaari

Åkerlund Marika

Työterveyshoitaja

Puh. 040 488 2882

Sähköposti: marika.akerlund@tyoplus.fi

Pietarsaari

Öhman Frida

Työfysioterapeutti

Puh. 040 488 2889

Sähköposti: frida.ohman@tyoplus.fi

Pietarsaari

© Työplus Yhtiöt Oy

Saavutettavuusseloste

Tietosuojaseloste